Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: enerjinizi doğru kullanın...

 1. #1
  Member
  Giriş Tarihi
  03-04-2007
  Şehir
  81 Düzce
  Mesajlar
  62

  enerjinizi doğru kullanın...

  "Enerjinizi kullanmayı öğrenin"
  Prof. Yıldız Batırbaygil

  Beyin öyle bir güçtür ki..
  Kafadan geçen her dü
  şüncenin Allah katında bir talep olduğuna inanıyorum. İyi şey ister, güzel şeyler düşünürseniz cevabı aynen öyle gelir. Ama hep korku ve kuşkuyla yaşarsanız aynen bunları da çağırırsınız.
  Trafik kazas
  ından korkan insanlar hep kazaya uğrarlar. Eğer siz korkuyla yola çıkar vehep bunu beyninizde kurgulayıp etrafa negatif enerji yayarsanız mutlaka şoföre kazayaptırırsınız ,arabayı siz kullanıyorsanız ve böyle korkularınız varsa araba kullanmayın…

  Çocu
  ğuna aşırı korumalı ana ve babalarının çocuklarına hep birşeyler olur .biri bir taş atsa bile gelir sizin çocuğunuzun kafasını bulur o zaman sizşunu düşünürsünüz ya onu kollayıp korumasam hep başına olumsuz şeyler geliyor Neden acaba ? Bu tıpkı (yumurtamı tavuktan çıkar, yoksa tavuk mu)'yu andırmıyor mu?

  Öyle mutsuz bir toplum olduk ki birbirimize günayd
  ın diyemiyoruz, bir araya geldiğimizdehep olumsuz olaylar konuşuyoruz, biri nasılsın dese iyiyim demeye korkar olduk,işler nasıl deseler, derhal şikayet etmeye ve her şeyin kötü ve daha da kötüye gittiğini söylüyoruz, hastalıklarımızdan ve ölümlerden bahsediyoruz Hep para olmadığından yakınıyoruz sanki bunu soran bizden para isteyecekmiş gibi.neyi YOK diyorsanız, onu YOK etmeye devam etmeyin,sürekli şikayet edip etrafa olumsuz ve zavallı görünerek her şeyin bereketini kaçırmayın.

  Hep hastay
  ım diyen insanlar mutlaka hasta olurlar beyin şartlanmaya görsün hangihastalıktan korkup çağırıyorsanız size onu getirir.

  Sürekli param yok diyen insanlar paralar
  ının bereketini öyle kaçırırlar ki bir gün gelir birde bakarlar gerçekten paraları bitmiş ama bu bitiş ,
  ani çıkan, hesapta olmayan mecburi harcamalarda olabilir, sağlığa harcanması gereken miktarlarda olabilir.

  Gelin bundan sonra Nas
  ılsın diyenlere ÇOK İYİYİM ÇOK ŞÜKÜRdemekle işe başlayın…….

  her ya
  şta sevgiye ihtiyacımız var. Sevgi sunulmazsa sevgi değildir. Neyi severseniz sevin ama içinizde yoğun sevgi duyguları olsun. Birisine sevginizi söylediğinizde hareketlerle bunu pekiştirdiğinizde ona öyle güzel bir enerji yollarsınız ki, onun mutluluğunun enerji şeklinde size geri dönüşünden aldığınız pozitifi başka hiçbir şeyde bulamazsınız.

  Yeni bebe
  ği olmuş bir anne sıkıntıları varsa veya olumsuz bir kişiliğe sahipse lütfen en olumlu olduğunda bebeğini kucağına alıp onu çıplak tenine değdirsin. Eğer bebeklerinizin huzurlu ve sağlıklı bir bebek olmasını istiyorsanız onu sakin kavgasız gürültüsüz ve pozitif birortamda büyütmeye çalışın.
  K
  ızgınken, sinirliyken kucağınıza almamayın ve ona sınırsız sevginizi gösterin. Öpün koklayın ve bilin ki bu günler çok çabuk geçecek ve bilin ki çok çabuk büyüyorlar. Bazı anne ve babalar çocuklarını çok sevdikleri halde bunu ifade edemez ve gösteremezler. Neden ? Ne zaman göstereceksiniz? Tanrı'nın verdiği bu armağana sevgiyi en güzel şekildegöstermemiz bir şükür ve teşekkür değil mi ?

  Beyin öyle bir güçtür ki , insan beyin gücünü kullanarak isterse kendini felç de edebilir, öldürebilir de, kanserini de yenebilir. Yeter ki beynini
  şartlandırabilsin.

  Beynimizde yaklaşık 13 milyar civarında sinir hücresivardır. Her bir hücre yaklaşık 7.3 kilo voltluk enerjiığa çıkarır. Pratikte mümkün değil ama teorikte beyindeki tüm sinir hücrelerinin aynı anda enerjilerini saldığını varsayalım, yaklaşık350 milyon kilo voltluk bir enerjiığa çıkar ki bu da büyük bir metropolün tüm elektrik ihtiyacını karşılayacak güce sahiptir.

  devam edecek...

 2. #2
  Member
  Giriş Tarihi
  03-04-2007
  Şehir
  81 Düzce
  Mesajlar
  62

  enerjinizi doğru kullanın... ( 2 )

  "Enerjinizi kullanmayı öğrenin"
  Prof. Yıldız Batırbaygil

  Size tıp kitaplarına girmiş bir olayı anlatmak istiyorum:
  Et taşımaya yarayan soğutuculu bir tren, temizlenmek için bir istasyonda duruyor. İşçiler vagonları temizlemeye başlıyorlar, işçinin biri bir vagonu temizlerken diğer işçi o vagonu boş sanıp kapısını dışardan kilitliyor. Biraz sonra tren hareket ediyor, ve bir durak sonra et almak üzere bir istasyonda duruyor. Kapalı kalan işçinin vagon kapısı ıldığında işçinin donarak öldüğü görülüyor. Fakat bir bakıyorlar ki, vagonun ısısı normal ısıda yani dondurucuya geçirilmemiş. Ama kapalı kalan işçi bunu bilmediği, donarak öleceğini sandığı için beyin aynen donmanın şartlarını hazırlayarak, donmanın tüm belirtilerini göstererek vücudunu buna uyduruyor.

  Yani beyninizi olumlu
  şeylere kanalize edin .Bazı insanlar vardır, hep konuşurken daha yaşasam 1-2 sene daha yaşarım diye konuşup sık sık bunu tekrar ederler ve kendilerine adeta bir ölüm zamanı belirlerler. Ben bu laftan çok korkarım ,eğer bunu inanarak söylerlerse beyinlerini öyle bir şartlarlar ki , öyle bir kurgularlar ki gerçekten dedikleri zamanda ölürler. Bu yüzden kaç yaşında olursanız olun hep bir hedefiniz ve hayalleriniz olsun ki uzun yaşayabilesiniz. İnsan hayal ettiği müddetçe yaşarmış. Ne doğru bir laf değil mi?

  Dün bitti. Dünün tekrar
  ı yok aynı rüyalar gibi.

  Yarın, hiç bilmiyoruz, iyi şeylerde olabilir kötü de .

  Ama
  şu anımı biliyorum,ayağım kırık bu yazıyı yazıyorum ama eşim yanımda çocuklarım sağ ve ben bu yüzden dünyanın en mutlu insanıyım ve yarınımı da bilmediğim için bu anımı en iyi, en keyifli ve en pozitif şekilde değerlendiririm.

  Bilmedi
  ğim bir geleceği düşünerek de bu anımı zehir edemem.

  Siz de böyle yapın ve hayatınızı birbirine karıştırmamak kaydıyla 3'e bölün.

  Dün, bugün,yar
  ın diye…

  Biz ani stresleri çok severiz.

  Çünki ani streste vücutta Adrenokortikotrop hormon (ACTH) artar ve haf
  ıza, algılama, enerji süper olur.
  Yani bu hormon strese kar
  şı vücudun bir sigortasıdır. Ama siz bu stresi kısır döngüye çevirirseniz yani sürekli beyninizde kurarsanız, hep bunu düşünürseniz, gelen olumlu şeylerin hepsi geri gider.
  Yani unutkanl
  ıklar, enerji kayıpları, isteksizlikler, migren, mide-bağırsak şikayetleri, uykusuzluklar, beyin tümörler, tansiyon inişıkışları, vücudun muhtelif yerlerinde uyuşmalar, mutsuzluk, hatta depresyon ,kalple ilgili şikayetler ve kansere zemin hazırlamış olursunuz.
  Bunlar
  ı kendinize niye reva göreceksiniz ki ?

  Akıllı, kontrollü ve olumlu olmak yeterli.

  Eğer büyük bir strese girdiyseniz kendinize hobiler bulun, yani kafanızı dağıtın.
  Başka işlere kanalize olun ki stres yaratan faktörün etkisi azalsın veya sevdiğiniz, sizi mutlu eden şeylerle uğraşın.
  Bunlar
  ı da yapamıyorsanız dua edin, duaların insanlarda yarattıkları mistik etki onların pozitiflenmesini sağlar.

 3. #3
  Senior Member
  Giriş Tarihi
  26-11-2008
  Şehir
  06 Ankara
  Yaş
  46
  Mesajlar
  413

  ''Bilmediğim bir geleceği düşünerek de bu anımı zehir edemem.''
  güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.

 4. #4
  Senior Member Celtic Spell avatar
  Giriş Tarihi
  05-08-2009
  Şehir
  35 İzmir
  Mesajlar
  104

  Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an bu konuyu 1 kullanıcı inceliyor: (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Doğru zamanda,doğru yerde..
  Forum: Ra-Sheeba Deneyimleri / Yazan: parisstgermain
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 20-11-2007, 21:37

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı