BAŞ MELEK GALGİEL

MELEK GALGİEL İLE ÇAKRALARIMIZI
ARINDIRMA VE DENGELEME MEDİTASYONU

Düşünceleriniz kendi realitenizi yaratırlar. Zihninizi devamlı olarak olumsuz düşüncelerle doldurduğunuz takdirde çakralarınızdan biri veya birkaçı dengesiz hale gelebilir veya tıkanır. Yeryüzü çok yoğun ve negatif bir atmosfere sahiptir ve bütün gün boyunca bir çok olumsuz ve ürkütücü fikirler besleyebiliriz. Şunu çok büyük bir önemle hatırlamalıyız ki, bu çakra tıkanmaları hüküm vermeye değil sadece düzeltilmeye muhtaçtırlar

Olumsuz bir fikre kapıldığınızda onun olumsuzluğunu kabullenip, yeni bir fikirle değiştirin. Sadece bir kez daha düşünmek suretiyle böyle olumsuz bir fikri ortadan kaldırabilecek güce sadece siz sahipsiniz. Herşeyin enerjiden meydana geldiği fikrini benimsemek bazıları için çok zor olabilir. Mevcut olan herşeyi meydana getiren unsurlar her zaman ortalıkta dolaşan atomlar ve moleküllerdir. Bilim bu atom ve molekülleri sadece düşüncelerimizle kontrol edebileceğimizi daha yeni yeni kabul ediyor. Düşünce kendi başına bir enerji olup, yok edilemez ve herşeyi düşünceler yaratır.

 

Bir çakranın tıkanıp tıkanmadığını anlayacak bir çok yol olduğu gibi, tıkanıklığı da giderecek bir çok seçenek vardır. Maddi ve manevi hayatınızda daha dengeli ve enerji dolu olmanıza yardım sağlayacak melek Galgaliel ile yapılacak yol gösterici bir meditasyon şekli aşağıda sunulmuştur.

Her iki ayağınızı yere koyup meditasyona hazırlanın. Önce kendinizi topraklamak ve merkezlemekle işe başlayın. Gözlerinizi kapatıp, köklerinizin ayaklarınızdan “toprak ana” ya uzandığını hayal edin. Sonra fiziki bedeninizi rahatlatmak için şu nefes alıp verme uygulamasını yapın:

Burnunuzdan nefes alıp 7 saniye tutun. Sonra bu nefesi ağzınızdan çok yavaşça verin. Bunu üç kez tekrarladıktan sonra bütün meditasyon boyunca bu tarz nefes alıp vermeyi sürdürün. Egonuza sol omzunuza geçmesini ve tüm meditasyon boyunca sadece izleyici olabileceğini belirtin. Melekleriniz ve rehberlerinizden bu meditasyon sırasında size refakat etmelerini dileyin.

Yaratıcıdan size yukarıdan koruyucu bir beyaz ışık indirmesini dileyin. Zihin gözünüzde hemen bir ışık huzmesi belirecektir. Artık çakralarınızı arındırıp, dengelemeye hazırsınız.Zihninizden şunları söyleyin:

"Galgaliel lütfen şimdi bana gel ve çakralarımın arınıp,
dengelenmesinde yardımcı ol “.

Galgaliel beyaz ışık huzmesini başınızın tepe noktasındaki taç çakra’ya yönlendirir. Bu ışık fiziki bedeninizin merkezine, aşağıya doğru bacaklarınıza, ayaklarınıza ve oradan da toprağa yolculuk ettikten sonra, dönüp Yaratan’a ulaşır. Bu enerjinin içinizdeki daimi dönüşümlü dolaşımını görün ve hissedin.

Şimdi omuriliğinizin bitiminde yer alan kök çakranıza konsantre olun. Çakralar vantilatör şeklinde ışık dairelerini andırır. Kök çakrayı güzel ve ışıldayan bir kırmızı olarak gözünüzde canlandırın. Eğer bu çakra spiral hareketler yapamıyorsa, Galgaliel’den bu çakrayı aktif hale getirmesini ve onun saat yönünde spiral hareketler yapmasını sağlamasını isteyin. Parlak bir kırmızı ışıkla dönen enerji girdabını hissedin. Bu çakra yoluyla hareketlenen beyaz ışık halkasını gözlemleyin. Herhangi bir kara nokta gördüğünüzde, zihnen Galgaliel’den onu sizin için temizlemesini dileyin. Işığın herhangi bir kara noktayı temizlemesini ve çakrayı daha parlak ve daha güzel hale getirmesini seyredin. Eğer çakra düzensiz ve yalpalar durumda ise, Galgaliel’den onu dengeli bir hale getirmesini dileyerek, düzenli duruma geçmesini izleyiniz. Bu çakra üzerinde yoğunlaşırken fiziki dünya ile olan irtibatınızı da hissedin. Şunu bilin ki çakra arınmış ve spiral hareketler yapar duruma gelmişse, siz de topraklanmış olur, hedeflerinize ulaşma yeteneğine kavuşursunuz.

Daha sonra kasık kemiğiniz yakınlarında yer alan sakral çakraya yöneliniz. Bu çakrayı güneş batımı, turuncu renkte muhteşem bir şekilde hayal ediniz. Eğer spiral bir hareket yapmıyorsa Galgiel’den bu çakrayı faal duruma getirmesini talep ediniz ve saat yönünde hareket eden bir vantilatör gibi girdap şeklinde dönüşünü hayal izleyin. Enerji girdabının parlak turuncu renkte bir ışık şeklinde dönüşünü hissediniz. Bu çakra içinde hareket eden beyaz ışık halkasını gözleyin.

 

 

Herhangi bir kara nokta gördüğünüzde, zihnen Galgiel’den onu sizin için temizlemesini dileyin.Işığın bu kara noktaları temizlemesini ve çakrayı daha göz kamaştırıcı ve parlak hale getirmesini seyredin. Eğer  çakra düzensiz ve yalpalar durumda ise Galgiel’den onu dengeli bir hale getirmesini dileyerek, düzenli duruma geçmesini izleyiniz. Bu çakra üzerinde odaklanırken, kendi kişsel gücünüz, amacınız ve fiziki bedeninizle olan bağlantınızı da hissedeceksiniz. Şunu bilin ki, bu çakra arınmış ve spiral hareketler durumunda kaldıkça, hayatınızı dolu dolu yaşar vaziyettesiniz ve kişisel gücünüz ve iradeniz iyileşmiş durumdadır.

Şimdi göğüs bölgenizde yer alan kalp çakranıza odaklanın. Bu çakranın muhteşem bir zümrüt yeşili ile parlamakta olduğunu hayal edin. Eğer spiral hareketler yapmıyorsa, Galgiel’den bu çakrayı harekete geçirmesini talep edin ve onu saat yönünde hareket eden bir girdap gibi spiral hareketler yaparken seyredin. Enerji girdabının parlak yeşil renkle dönüşünü izleyin. Beyaz bir ışık halkasının bu çakra içindeki hareketini hissedin. Herhangi bir kara nokta gördüğünüzde zihnen Galgiel’den onu sizin için temizlemesini rice edin. Işığın bu siyah noktayı temizlemesini ve çakrayı daha parlak ve muhteşem bir duruma getirişini seyredin. Eğer çakra düzgün değil yalpalar halde ise, Galgiel’en onu dengelemesini rica edin. Dikkatinizi bu çakra üzerinde yoğunlaştırırken mükemmel sevginiz, tutkunuzve bağlılığınızla olan ilişkilerinizi de hissedin. Şunu unutmayın ki, bu çakra arınmış ve spiral hareketler yapmakta ise iyileşmekte, dengenizi bulmakta, uyumlu, iyi huylu ve gelişmektesiniz.

Şimdi de yukarı doğru çıkıp, boğaz çakraya gelin. Parlayan gök mavisi bir enerjinin dönüp, dönüp aktığını hayal edin. Eğer spiral hareketler yapmıyorsa Galgiel’den onu harekete geçirmesini dileyin ve saat yönünde ilerleyen spiral bir vantilatör gibi dönüşünü hissedin. Parlak bir gök mavisi enerji girdabının dönüşünü izleyin. Beyaz bir ışık halkasının bu çakra içinde hareketlendiğini görün. Herhangi bir kara nokta gördüğünüz takdirde Galgiel’den onu sizin için temizlemesini rica edin. Işığın kara noktayı temizleyerek çakrayı daha muhteşem bir şekilde parlatışını seyredin. Eğer düzensiz ve yalpalar durumda ise, Galgiel’den onu sizin için dengelemesini dileyin.

letişim merkeziniz, ilhamlarınız ve ifade yeteneğinizle olan irtibatınızı hissedin. Şunu bilin ki bu çakra arınmış ve spiral hareketler yapar durumda ise, düşünce ve doğrularınızı net bir şekilde kendinize ve başkalarına aktarabilirsiniz. Şimdi dikkatinizi kaşlarınızın ortasında yer alan üçüncü göz çakrasına yönlendirin. Muazzam bir menekşe renkli ışık enerjisi bu çakraya aktıkça alnınızın açılıp, genişlediğini hissedeceksiniz. Eğer bu çakra spiral hareketler yapmıyorsa, o zaman Galgiel’den onu saat yönünde hareket eder şekilde döndürüp, harekete geçirmesini isteyin. Beyaz bir ışık halkasının bu çakra içindeki hareketini izleyin. Herhangi bir kara nokta gördüğünüzde Galgiel’den onu sizin için temizlemesini isteyin. Çakra’nın çok daha muhteşem hale gelişini izleyin. Eğer bu çakra düzensiz ve yalpalar durumda ise, Galgiel’den onu dengelemesini rica edin. Bir yandan bu çakra üzerinde yoğunlaşırken, sezgilerinizin faaliyete geçtiğini  ve iç gözünüzle daha net bir şekilde görebildiğinizi bilin. Bu çakranın arınıp, spiral hareketler yapar durumda olması halinde, kendinizi daha açık ve sezgisel mesajları almaya istekli hissedecek, “fizik görüntüler” i algılamak daha kolay olacaktır.

Şimdi dikkatinizi taç çakraya yöneltin. Başınızın tepe kısmının açıldığını ve genişlediğini hissedin. Aynı zamanda menekşe beyaz ışığın saat yönünde dönerek parladığını da farkedin. Eğer bu çakra spiral hareketler yapmıyorsa o zaman Galgiel’i onu harekete geçirip, saat yönünde döner hale getirmesi için yardıma çağırın.

Beyaz bir ışık halkasının bu çakra içindeki hareketini izleyin. Herhangi bir kara nokta gördüğünüzde , Galgiel’den zihninizde onu sizin için temizlemesini rica edin. Böylece çakranız çok daha parlak ve muhteşem olacaktır. Eğer bu çakra dengesiz ve yalpalar durumda ise, Galgiel’den onu sizin için dengelemesini isteyin. Bu çakra arınmış ve spiral hareketler yapar durumdayken sevildiğinizin ve önemli olduğunuzun farkında olun. Manevi yapınızın yüksek olduğunu ve korkulardan arınmış bulunduğunuzu bilin.

Odak noktanızı biraz önce arındırmış ve dengelemiş olduğunuz yedi çakra üzerinde toplayın. Galgiel’den çakralarınızı arzu ettiğiniz büyüklük veya küçüklükte fakat hepsini aynı boyutta yapmasını dileyin. Pırıl pırıl ışık çarklarının aynı boyuta gelişini izleyin.Şimdi de Galgiel’den bütün çakralarınızı ne çok yavaş ne de çok hızlı fakat aynı hızla spiral hareketler yapar hale getirmesini isteyin. Sonra yedi çakranızın da enerji ile spiral hareketler ve titreşim yaptıklarını hissedin. Beyaz bir ışık halkasının bütün olumsuzluk ve tıkanıklıkları toprağa verdikten sonra arınmak ve değişime uğramaları için kaynağa, yukarı gönderdiğini hissedin. Bu enerjiyi bir an hissedip, size aktardığı canlılığın lezzetine varın.

Çakralarınızı arındırıp, dengeledikleri için Galgiel’e ve meleklerinize teşekkür edin.

 

copyright © yeniden-dogus.com / turgayreiki.com